Серійне виробництво коптерів з тепловізійними модулями на базі ЖВР: інтерв’ю та фото

Розробник першого українського військового безпілотника для розвідувальних операцій “Берегиня”, ексконструктор “Укроборонпрому” Максим Шеремет розгорнув на базі Жіночого Ветеранського Руху власну лабораторію не лише з ремонту та модернізації квадрокоптерів, а й серійного виробництва власних дронів. 

Інженер розповів про технічні характеристики власноруч створених безпілотників, їх собівартість, успішно закриті потреби українських спецпризначенців та те, що може модернізувати ваш тепловізійний модуль, повісивши його фактично на будь-який дрон.

Які нещодавні закриті потреби українського війська вашими силами? 

Нам надійшов запит від “ССОшників” – пацанів з передка – на модернізацію двох коптерів. О 17 вечора отримали термінову задачу, а о 7 ранку наступного дня я закінчив роботу. Ми встановили на отриманих двох “мавіках” зовнішній тепловізійний модуль, який складається із камери Seek Thermal Compact Pro з  можливістю виявити людину в полі на відстані 500 метрів, у кущах – 200 метрів. Встановили також радіопередавач. Складові такі: модуль, коптер, акумулятор, зарядна станція, монітор, на якому це все можна переглядати. 

Собівартість комплектуючих обійшлась у 25 тисяч гривень. У вартість входить відеопередавач, радіосистема.

У нашій лабораторії паралельно йде чотири напрямки роботи: виготовлення коптерів, їх ремонт, модернізація дронів, які до  нас приходять, і серійне виробництво з нуля нормальних високоякісних дронів. 

Які характеристики дрона вашого серійного виробництва з нуля?

Тактичний радіус – 8 кілометрів, час польоту – 40 хвилин. Це тепловізійний семидюймовий коптер зі  спареною камерою, денного спектру. 

Ми не беремо з голови технічні характеристики, а розмовляємо з хлопцями, які знаходяться на передовій, та приймаємо рішення щодо технічного завдання відповідно до їх запитів. Наприклад, хлопці потребують дрон, який літатиме на 8 + кілометрів, може працювати в темряві й висіти в повітрі більше 30-40 хвилин. Саме до цих технічних характеристик ми й прямуємо.  

Собівартість нашого серійного коптера – близько 48 тисяч гривень. 

Я займався мультикоптерною діяльністю довго. Розробка дрону серійного виробництва – накопичений багаж досвіду. 

Безпілотник для розвідників “Берегиня” поклав початок нинішнім коптерам твоєї дронарні?

Ми зробили набагато ліпше. 

Як працює твоя команда і який має досвід?

У нашій дронарні люди працюють за принципом: один інженер – один дрон. Це дозволяє систематизувати роботу та розподілити задачі між моїми інженерами.  Я не можу собі дозволити покласти відповідальну задачу серійного виробництва на недосвідченого. Також враховуємо, що всі хлопці у нас працюють добровільно, і завтра хтось з них може не прийти. Тому нам не підходить варіант, коли одна людина збирає одну гілку й передає іншим.

У лабораторії працюють лише досвідчені інженери, які мають  досвід зборки дронів. Багато людей пропонують допомогу, але перше питання, яке я їм ставлю: чи вмієте ви збирати дрони? Немає права на помилку, тому у нас працюють тільки експерти з досвідом. 

Які зараз у вас потреби, щоб могли і далі посилювати наших воїнів?

Передовсім гроші та тепловізійні модулі. Компанія GRAVITY МТВ з Сум за собівартістю комплектуючих виготовили нам рами для коптерів.  Постачальник привіз 15 штук коптерів та відклав  для нас 15 тепловізійних модулів. Станом на сьогодні ми викупили лише 5 штук вартістю 68 тисяч гривень на гроші фонду “Veteranka”. Два пішло на наступний день, на три інших вже черга. По факту на ті рами уже модулі закінчились. Тому нам дуже потрібні тепловізійні модулі будь-якого виробництва. Ми можемо модернізувати ваш тепловізійний модуль, повісивши його на будь-який дрон. Саме так ми співпрацюємо із Силами Спеціального Призначення: нам хлопці дають модулі, які вартують багато грошей, і ми їх вішаємо на  коптери. 

Нам  потрібні також гроші, за які ми можемо купити модулі та інші комплектуючі, тому ми відкрили збір. Якщо знайдемо кошти за тиждень, то проблем з тим, аби викупити тепловізійні модулі, не буде. Це головна критична потреба для того, аби наша лабораторія працювала. 

На сьогодні всі комплектуючі були куплені за рахунок людей, які донатять нам кошти. Я дуже вдячний хлопцям і дівчатам, які не тільки надіслали кошти, а й дарували комплектуючі до коптерів та готові коптери. Ми потребуємо будь-яких комплектуючих для роботи першого напрямку нашої лабораторії – зборки з того, що є.

Знаєш, задачі бувають максимально різні. Інколи нам приходить завдання – зробити систему окремого зкидання для коптера. А буває, що нам треба зробити коптер для підйому якогось навантаження без системи скидання, виключно для тепловізійного модуля. Задачі дуже варіативні й потребують різних комплектуючих. Якщо у вас є будь-яка “комплектуха”, яка зв’язана з авіонікою, ми будемо їй раді. 

Зараз ми займаємось тільки мультикоптерною діяльністю, але невдовзі будемо займатися й авіонікою – збиранням літаків та монокрил.

Перемога буде за нами!

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ПЕРЕКАЗІВ З КАРТ БУДЬ-ЯКИХ БАНКІВ 

IBAN: UA913052990000026005045004650

ЄДРПОУ: 43319371

Отримувач: «Жіночий ветеранський рух» (ГО ЖВР)

SWIFT

Назва підприємства/company Name.        Громадська організація “Жіночий ветеранський рух”

Назва банку/Name of the bank.            JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

Адреса підприємства/Company address.   UA 01001 м Київ вул Михайла Грушевського б.30/1 кв.319

Призначення платежу/Purpose of payment. Charitable donation to Ukrainian military

SWIFT code банку/Bank SWIFT Code

PBANUA2X

IBAN Code (Євро)              UA093052990000026005025013456

IBAN Code (Долар США) UA213052990000026003025019128

IBAN Code (Швейцарський франк)  UA083052990000026007035012360

IBAN Code (Фунт стерлінгів). UA493052990000026001025018789

PayPal

email: sozvezdyeseldereya@gmail.com

name: Kateryna Pryimak