Висаджено восьму Алею пам’яті загиблим у російсько – українській війні жінкам.

У Дрогобичі (Львівщина) ветеранки висадили Алею пам’яті загиблим у російсько – українській війні жінкам.

Висадження Алеї пам’яті жінок-військових у Дрогобичі зібрала разом ветеранок Збройних сил України та добробатів, волонтерів зі Львова, Дрогобича та Борислава, місцеву інтелігенцію та представників влади.

Захід підтримала Дрогобицька міська рада – їх працівниця управління культури Світлана Клюй зайнялася логістикою. Творча майстерня Etna допомогла з облаштуванням алеї меморіальними таблицями. Також величезний шмат роботи взяла на себе очільниця дільниці зеленого господарства КП «СМУ» Наталія Пилипів – її підлеглі підготували ділянку під майбутній яблуневий сад.

Очільниця Львівського осередку нашого Руху Вероніка Арістова розповіла, що день закладення Алеї співпав із роковинами загибелі посестри ветеранок – Ярослави Никоненко, яку вбив ворожий снайпер на позиціях ЗС України у Мар’їнці в 2019 році. Їй присвячена одна з 20-и декоративних яблунь, що тепер ростимуть у Дрогобичі. Кожне деревце має меморіальну таблицю з іменем, позивним і роками життя воїнок. Відкриває просад центральна меморіальна дошка з QR-кодом, за яким можна перейти на онлайн-сторінку з відеороликами про кожну із загиблих.

Захід зібрав разом людей, які здружилися і перезнайомилися внаслідок війни. Провів поминальну службу отець Ігор Цмоканич, якого дуже люблять і шанують місцеві військові та ветерани за постійну підтримку, доброзичливість і готовність допомагати. «Вороги думають, що вбивають нас, – сказав він. – Але кожна з цих жінок насправді полягла в українську землю насінням, яке проросте і цвістиме пам’яттю та людською гідністю».

Ветеранка-аеророзвідниця Halyna Klempouz поділилася спогадами про дівчат: Яна «Відьма» Червона майже ніде не подорожувала і обіцяла, що як тільки закінчить службу, буде багато мандрувати. «Яні не вдалося втілити свій задум. Ми зараз робимо це для неї в тому числі – висаджуємо дерева в різних куточках держави, – сказала Галина. – Вона загинула за ту Україну, якої навіть ніколи не бачила. Але дерева з її іменем розквітнуть весною там, де вона мріяла побувати».

Допомагали садити яблуневі саджанці почесний громадянин Дрогобича, культовий іконописець Лев Скоп, одна з найталановитіших місцевих музейниць Оля Бунда , знана і багаторічна волонтерка Леся Возняк, волонтер і книговидавець Микола Походжай, кіборг Микола Шніцер, «лучник Майдану» і ветеран Орест Каракевич, мер Дрогобича, ветеран Тарас Кучма , доброволець Віктор «Ворон» Кочерев та інші.

Алею вдалося висадити за кошти благодійників. Всі охочі можуть долучитися до проекту Жіночого ветеранського руху, підтримавши ініціативу на Спільнокошті.

Зараз в Україні вже зростає вісім таких алей. Постійно з’являються нові. Наприклад, 19 жовтня акція відбудеться у Новоград-Волинському.