В Україні ініціюють створення Національного проєкту на честь жінок, які загинули в російсько-українській війні

Консолідація ветеранок, діючих військовослужбовиць та волонтерок «Жіночий ветеранський рух» ініціюють Всеукраїнський проєкт щодо висадження Алей пам’яті на честь жінок, які загинули під час російсько-української війни.

— Ми розпочали його ще навесні 2019 року, коли було висаджено першу Алею в місті Краматорськ, що на Донеччині. Після того вони з’явилися в Києві, Житомирі, Черкасах, Львові, Броварах та Ужгороді. Цьогоріч хочемо висадити ще як мінімум чотири Алеї в Дрогобичі, Одесі; Харкові — на честь відомої волонтерки та військовослужбовиці батальйону спецпризначення Яни Червоної та Новограді-Волинському — тут навчалася Сабіна Галицька, яка загинула під час ворожого обстрілу, прикривши собою трьох побратимів. На це потрібно майже 200 тис. гривень, — розповідає членкиня правління «Жіночого ветеранського руху» Ляна Кромбет.

Ветеранка зазначила, що було б символічно приурочити відкриття нових Алей пам’яті саме до 14 жовтня — дня, коли буде вперше відзначатися День захисників та захисниць, та надати проєкту статус Національного:

— Алея пам’яті — це декоративні яблуні Недзвецького, кожна з них присвячена загиблій жінці на цій війні. Коли ми висаджували першу Алею, їх було 13, але, на превеликий жаль, війна триває, наші воїни продовжують гинути — кількість дерев виросла до 19-ти… Поряд з кожною яблунькою встановлюємо пам’ятну табличку з короткою інформацією про загиблу, а також напис «Мамо не плач, я розквітну весною». Крім того, тут же міститься інформативна табличка з подякою доброчинцям та короткою інформацією про Алею. А також qr-код, перейшовши за яким, можна переглянути історії загиблих героїнь у відеоформаті.

За словами Ляни Кромбет, запропонувати та організувати висадку може кожен охочий у своєму населеному пункті. Громадська організація за можливості надає підтримку, допомагає в пошуках фінансування, погоджує дозвіл з місцевою владою.

На думку організаторок, цей проєкт є складовою нової патріотичної історії України та її сучасного сприйняття. Він вкрай необхідний як задля вшанування пам’яті, так i для виховання нового покоління. Молодь повинна усвідомлювати цей важкий шлях, який проходить країна, та якою ціною виборюється мир i незалежність.

— Якщо вам близький наш біль і ви хочете стати дотичним до цієї ініціативи, долучайтеся, — закликає «Жіночий ветеранський рух».

 Детальніше ознайомитися з проєктом щодо висадження Алей пам’яті на честь загиблих жінок, а також допомогти фінансово можна, відвідавши платфору соціальних інновацій «Велика ідея. Big Idea».

Про це також на АрміяInform.