Квітнуть Алеї пам’яті

Цієї весни зацвіло вже сім Алей пам’яті жінкам, які загинули в російсько-українській війні. Нагадаємо, що в попередні роки за ініціативи Жіночого ветеранського руху вже було висаджено алеї в таких містах: Краматорськ, Київ, Житомир, Черкаси, Бровари та Львів. До цієї ініціативи можуть долучатися всі небайдужі, хто хоче увіковічнити пам’ять героїнь.

Тож в квітні за сприяння активістів та волонтерів з’явилася сьома Алея в місті Ужгороді. За традицією висаджуються декоративні яблуні Недзведського, які кожної весни рясно квітнуть ніжно-рожевим цвітом. Кількість висаджених дерев символізує число загиблих жінок. На превеликий жаль, від часу висадження першої Алеї в місті Краматорську весною 2019 року їхня кількість збільшилася.

Поруч з кожною яблунькою встановлюється пам’ятна табличка, де міститься ім’я загиблої захисниці, її дати народження й смерті та слова: «Мамо, не плач. Я розквітну весною.» Загинула в російсько-українській війні».

Ці Алеї несуть глибокі сенси. Не кожна із загиблих за життя змогла помандрувати вдосталь Україною. То ж ми з посестрами собі задумали, щоб за можливості в усіх областях, містах та селах з’явилися іменні дерева, як символ продовження життя після смерті.  

Але важливіший за все це посил для майбутніх поколінь. Саме концепцію вшанування пам’яті планувалося втілити в алеї, щоб всі бажаючі дорослі та діти, місцеві чи гості могли прогулюватися поміж дерев, милуючись красою і в той же час замислювалися над тим, що війна триває вже роки, а в боротьбі за незалежність держави віддає своє життя цвіт нашої нації. І все це заради нас з вами, задля нашого спокійного сну і з вірою в те, що на рідній землі настане нарешті мир. Так, цей мир дістається нам дорогою ціною, кров’ю, потом, слізьми, але тільки перемогою над одвічним ворогом.

Тому Алеї є ще важливою складовою патріотичного виховання нашого суспільства та підростаючого покоління.

На жаль, в зв’язку з карантинними обмеженнями цієї весни нам вдалося висадити лише одну Алею. І ми сподіваємося, що зможемо реалізувати більше вже восени. Тому всі бажаючі, хто хоче долучитися до нашої ініціативи та вшанувати пам’ять загиблих жінок, можуть звертатися до нас за підтримкою і ми спільними зусиллями будемо продовжувати традицію та висаджуватимемо яблуньки в різних куточках України.