Алеї пам’яті загиблим жінкам в російсько-українській війні

“Мамо не плач, я розквітну весною”. Такий напис містять іменні таблички, які встановлюються на Алеях пам’яті. 

Традицію висадки цих Алей з декоративних яблунь Недзведського ми (ГО “Жіночий ветеранський рух”) започаткували задля вшанування пам’яті посестер, які загинули у російсько-українській війні.

На одному із наших з’їздів, а саме в місті Краматорськ у квітні 2019 року, була висаджена перша Алея. Того ж року до списку додався й Київ.

Протягом 2020 року ініціативу підхопили небайдужі з інших міст та допомагали в реалізації і так з’явилися Алеї пам’яті у Львові, Черкасах, Житомирі та Броварах.

Цьогоріч в Україні розквітне шість Алей, які нагадуватимуть громадянам про те, що війна все ще триває і що за незалежність нашої держави своє життя віддають не тільки чоловіки, а й жінки.

Алея пам’яті м. Львів. 27 вересня 2020 рік. Парк культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького. Вдячні керівництву Парку за всебічне сприяння і допомогу у висадженні та доброчинцям, які долучилися. Особиста подяка очільниці регіонального осередку Жіночого ветеранського руху у Львівській області Вероніці Арістовій за організацію та роботу, завдяки якій відбулось висадження та відкриття Алеї пам’яті жінкам, загиблим у російсько-українській війні.

Місто Черкаси. Територія військового госпіталю. Висадження відбулося 14 жовтня 2020 року в День захисника України. Щира подяка за повне сприяння, організацію  та допомогу у висадці АлеїМарині Гуряновій та Rotary Club Cherkasy International.

Місто Житомир. На території Будинку ветерана 29 жовтня 2020 року було висаджено Алею. Вдячність за допомогу і сприяння в організації Громадській спілці “Дім ветерана”, Андрію Ковальову, Володимиру Лагуті, Юлії Толмачовій, Христині Панасюк. 

Серед присутніх були батьки Сабіни Галицької, які особисто посадили яблуню в пам’ять про свою загиблу доньку. Мамі було вручено заохочувальну відзнаку Міністерства оборони України “Знак пошани”.

Алея пам’яті в місті Бровари Київської області висаджена 26 листопада 2020 року. Вперше було встановлено табличку, яка містить QR-код. Перейшовши по ньому, можна подивитися п’ять історій з проєкту “Жінки, які загинули за Україну”, створеного Жіночим ветеранським рухом за сприяння Українського інституту національної пам’яті. Щира подяка Броварській міській раді та друзям з “Варта Київської Русі” за сприяння та організацію висадження й відкриття Алеї. 

Дерева цвістимуть щовесни, як мали б “цвісти” дівчата за життя, але кожна з них стала символом нашої майбутньої перемоги, а їхні імена навіки закарбовані в історії України.