20-а річниця прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ в Україні. Прийняття другого Національного плану дій з виконання Резолюції .

В жовтні минулого року відзначалася 20-а річниця прийняття Резолюції РБ ООН 1325 “Жінки. Мир. Безпека” та нового національного плану дій з виконання Резолюції на період до 2025 р. З цієї нагоди в Кабінеті міністрів України була відкрита виставка “Жінки, мир і безпека в Україні”.

Захід проходив за участі активісток Жіночого ветеранського руху, віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, посла Швеції в Україні Тобіаса Тиберга, представниці “ООН Жінки” в Україні Еріки Квапілової, урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко.

Жіночий ветеранський рух за підтримки “ООН Жінки” активно залучений у адженду “Жінки. Мир. Безпека” щодо поширення ґендерної рівності в секторі безпеки і оборони, долучався до розробки Національного плану дій 1325.

Національні плани дій з виконання Резолюції мають 36 країн – учасниць ОБСЄ (16 країн – 3-й або 4-й). Уряд України 28 жовтня 2020 року прийняв рішення про затвердження НПД на період до 2025 року, розроблявся він Міністерством соціальної політики за співпраці органів виконавчої влади, міжнародних партнерів та громадського сектору.

Документ включає конкретні кроки, покликані створити умови для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, процесах відновлення, протидії безпековим викликам, системній протидії насильству за ознакою статі та насильству, пов’язаному з конфліктом.